POMOC PRO LEONTÝNKU – KUPTE SI KALENDÁŘ

Když jsem vysoko v horách, daleko od civilizace, zažívám pocity, které se dají jen těžko popsat a sdělit. V tu chvíli jsem ve svém vlastním světě, který je pro mnoho lidí nepochopitelný a vzdálený. Možná nějak podobně se cítí i šestiletá Leontýna z Bohumína.

Právě proto jsem se rozhodl jí pomoci. Ve třech letech jí lékaři diagnostikovali dětský typický autismus, středně funkční autismus se středně těžkou mentální retaradací. Rodině se život obrátil o sto osmdesát stupňů. Týnka přestala mluvit, přestala se smát a její pohled vždy mířil někam za rodiče. Začala se vztekat – jen mlčela nebo křičela.

Rodina Leontýnky pro ni našla naději – začala využívat nejmodernější metodu – Aplikovanou behaviorální analýzu (ABA). Jde o speciální metodu, kdy se dítě učí nevhodné chování nahrazovat alternativním, tedy vhodným. Terapeut mu také pomáhá v tom, aby si lépe zvykalo na nové prostředí i komunikaci, hledá pro dítě motivaci. Týnka dělá velké pokroky. Začala se smát, často se mazlí, zvládne rozeznat deset barev, umí se dorozumívat sedmdesáti znaky. Dokáže už sama jíst a zapojuje se do kolektivu dětí ve školce. Terapie se musí provádět 25 až 40 hodin týdně. Při intenzivní terapii, která má trvat 1 až 3 roky je třeba dodržet minimálně šest hodin denně. V USA léčbu hradí pojišťovna, u nás bohužel ne. Náklady na dva roky terapie jsou 621 600 korun.

Proto bych rád Lenotýnce s Vaší pomocí přispěl. Koupí expedičního kalendáře se můžete zapojit i Vy. Výtěžek z prodeje bude věnován právě Leontýně, aby mohla s terapií pokračovat.

Cena kalendáře: 250 Kč (dostupný bude koncem listopadu)
Objednávejte na emailu: tomas@tomaspetrecek.cz
Kalendář si můžete zakoupit také v prodejně salomon-run.cz ve Frýdku-Místku nebo v Gekko Sport v Opavě.

Tomáš Petreček

Komentáře